Παράκαμψη προς το κυρίως περιεχόμενο

Επίσκεψη Αμερικανών φοιτητών στο Μουσείο Λούλη

δ

Τον Μάρτιο 2019 επισκέφτηκαν, για τρίτη συνεχόμενη χρονιά, τις εγκαταστάσεις της Μύλοι Λούλη στο Κερατσίνι 23 φοιτητές από το Department of Management, (Tobin College of Business) και από το Department of Language and Literatures, (St. John’s College), στα πλαίσια διεπιστημονικής επίσκεψης στην Αθήνα. Οι φοιτητές ενημερώθηκαν για τα δρώμενα στην Ελλάδα σε πολιτιστικό, κοινωνικό, πολιτικό και οικονομικό επίπεδο. Στο πλαίσιο αυτό ξεναγήθηκαν στον Μύλο και στο νέο ανακαινισμένο Μουσείο Λούλη και ακολούθησε παρουσίαση του προγράμματος εταιρικής κοινωνικής ευθύνης που έχει υιοθετήσει η εταιρία μας από την κα Όλγα Μάνου, Διευθύντρια Επικοινωνίας & Εταιρικής Υπευθυνότητας και την κυρία Εύη Λούλη, Διευθύντρια Καταναλωτικών Προϊόντων & Marketing. Οι φοιτητές έφυγαν ενθουσιασμένοι από τις εγκαταστάσεις και τη φιλοξενία.